В'ятрович порахував сплюндровані пам'ятники у Польщі
Загрузка плеера...

Польська сторона не зацікавлена у збереженні нормальних відносин з Україною. Про це заявив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

На підтвердження своїх слів В'ятрович навів інформацію про боротьбу з вандалізмом в обох країнах. Голова інституту Нацпам'яті нагадав, що за останні три роки у Польщі було сплюндровано 15 українських місць пам'яті, від дій зловмисників постраждали також поховання. До паплюження пам'яток були причетні окремі вандали і навіть громадські організації, проте польські правоохоронці досі не притягли винуватців до відповідальності. Жодне з місць пам'яті досі не відновили.

В'ятрович відзначив, що в Україні ситуація зовсім інша. Минулого року на території нашої держави було сплюндровано чотири польських пам'ятники. Усі їх уже відновили, а вандалів засудили.

В'ятрович вважає, що така позиція Варшави свідчить про небажання вирішувати проблеми. Крапку у можливості адекватного діалогу, на думку В'ятровича, поставив польський закон про інститут Національної пам'яті. Нові норми передбачають кримінальну відповідальність за заперечення злочинів, скоєних "українськими націоналістами" проти поляків.

Відзначимо, днями голова польського уряду Матеуш Моравецький заявив, що польський закон спрямований не проти України, а проти брехні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram