На Майдані вшанували Героїв Небесної Сотні
Загрузка плеера...

У центрі Києва на Алеї Небесної Сотні відбувся флешмоб, приурочений до дня вшанування загиблих на Майдані під час Революції Гідності.

В акції взяли участь родичі загиблих, учасники Євромайдану, активісти та просто небайдужі громадяни. Батько 33-річного Героя Небесної Сотні Євгена Котляра приїхав із Харкова.

Микола Котляр, батько Героя Небесної Сотні (м. Харків):

"Це портрет сина Євгена Котляра – Героя Небесної Сотні з Харкова. Він усі три місяці був на Майдані. Чергував ночами в основному. У лютому, коли почали домовлятися, він поїхав на декілька днів до Харкова, а коли дізнався, що на Майдані загострення, стрибнув у потяг і 18 лютого ввечері уже був тут і всі ці три дні. Є багато відео, де він щитом прикриває евакуацію поранених, загиблих і сам отримав кулю. Спочатку в шию, а потім другу – в стегно. Йому надали якусь першу допомогу в готелі "Україна". Потім повезли до лікарні, але не довезли".

Олена була нареченою 29-річного Олександра Капіноса, який також був активним учасником Революції Гідності. Життя активіста з Тернопільщини обірвалося 19 лютого 2014-го після поранення в голову, яке він отримав напередодні.

Олена, наречена Героя Небесної Сотні:

"Це мій наречений. Сьогодні ми тут, тому що у ці дні приїжджають родини Героїв Небесної Сотні, аби вшанувати їх пам'ять тут, саме на місцях, де вони провели свої останні хвилини свого життя, на Майдані, де залишилися їхні душі".

На знак пам'яті про загиблих учасники акції вишикувалися та утворили живий ланцюг, який став символічним продовженням Алеї Небесної Сотні.

Марія Юц, сестра Героя Небесної Сотні (м. Коломия):

"Брат, Калиняк Богдан Михайлович з Івано-Франківщини, з Коломиї. Він помер 28 січня від запалення легень під потоками води два рази обливали з водометів. З першого дня був на Майдані, стояв за краще майбутнє. Казав: "Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли?!". Ми думали, що це не так серйозно, а виявилося настільки серйозно було".

Марія Дмитрів, мама Героя Небесної Сотні (м. Калуш):

"20 лютого загинув на Інститутській – 4 кулі снайпера. Ми сумуємо, бо так не мало статися, але що ми зробимо? Та Революція Гідності знищила багатьох невинних людей. Змін, як бачите, немає, але маємо надію. Не все одразу виходить. Треба усе пережити, усе перейти крок за кроком".

Флешмоб пройшов у супроводі оркестру Збройних Сил України. Захід завершився покладанням квітів до портретів загиблих.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram