Будинок профспілок: 4 роки після пекла
Загрузка плеера...

У Києві триває відновлення Будинку профспілок. 1 березня будівельники планують зняти патріотичний банер. Тоді жителі та гості столиці побачать, як приблизно виглядатиме колишній революційний штаб, прихисток для мітингувальників і братська могила 2014 року…

Артем Білик, головний інженер:

"Зараз каркас будівлі після пожежі повністю відновлений. Усі необхідні плити замінені, ригелі підсилені, колони теж підсилені і вже йде опоряджувальний комплекс, виконуються комунікації, повністю зараз уже виконані вікна, як ви бачите. Зараз закінчується виконання фасадних робіт по головному фасаду, коли буде тепла пора, почнуться фасадні роботи по дворовому фасаду".

Головний інженер розповідає, що в інтер’єрі не будуть використовувати чорні, червоні та помаранчеві кольори, адже вони нагадують про пожежу… Стіни фарбуватимуть тільки у світлі барви.

Альона, журналіст:

"Зараз ми знаходимось на 5 поверсі Будинку профспілок. Минуло 4 роки, та ці стіни досі пам’ятають полум’я, дим, паніку, крики та біль… Саме тут у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року горіли люди. За офіційною інформацією, унаслідок пожежі не стало двох. Та деякі активісти досі не вірять у достовірність цих фактів, адже, за їх словами, у пожежі загинули десятки людей".

На першому поверсі облаштують дві кімнати, де будуть експозиції, присвячені подіям Революції Гідності…

Артем Білик, головний інженер:

"Ось тут буде вхід у кімнату пам’яті подій Революції Гідності будинку спілок. Буде підсвітлення головної вхідної групи, буде оновлений напис, більше скління".

Відновлять і електронне табло, яке розташовувалося на 24-метровій вежі та показувало час, температуру, дату і слугувало повноцінним мультимедіа-носієм.

Процес відбудови триває вже не один рік. Перші шість місяців приміщення було фактично речовим доказом, тому про капремонт не могло бути й мови. Потім ще стільки ж часу пішло на ліквідацію наслідків масштабної пожежі.

"Все плиты снимались, потом делалась металлическая конструкция, на которую сверху арматура, все обвязывалось".

Виникали труднощі і з пошуком інвестора. Будинок не перебував на балансі держави, тому й кошти на відбудову Федерація профспілок шукала самостійно: провели відкритий конкурс, у ньому перемогла українська компанія.

Артем Білик, головний інженер:

"Третина будівлі відходить компанії. Там будуть офісні приміщення, а відмежована протипожежною стіною інша частина 2/3, вона залишається у власності Федерації спілок України, але ж ці дві третини відновлюються за рахунок цих коштів".

На ремонтні роботи вже пішло кількасот мільйонів гривень. Будинок профспілок підключили до опалення. Незабаром у ньому з’являться світло та вода. Приміщення осучаснюють, укріплюють, відновлюють відповідно до чинних норм…

Водночас головний інженер стверджує, що поширені у соціальних мережах фото майбутнього зовнішнього вигляду будівлі є фейковими. Він запевняє, що будинок буде таким, як і до пожежі. Планується, що роботи повністю завершать до Дня незалежності України.

Альона, журналіст:

"Зараз Будинок профспілок відновлюють. І хоча робітники намагаються відновити попередній вигляд будівлі, вона вже ніколи не буде такою, як у 2014 році, бо тепер це частина новітньої історії України…"

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram