Італії загрожує коаліційна криза
Загрузка плеера...

Однією з негативних тенденцій сучасної європейської політики є тривала нездатність новообраного парламенту сформувати більшість та затвердити склад уряду. Найяскравіші приклади: Нідерланди, які заледве вийшли з коаліційної кризи, та Німеччина, де Ангела Меркель і досі не позбулася приставки "виконувач обов'язків". Щось подібне може очікувати і на Італію, де законодавчий орган обиратимуть через два тижні.

18 лютого були оприлюднені дані останнього дозволеного законом соціологічного опитування перед волевиявленням. Правий блок на чолі із колишнім прем'єр-міністром Сильвіо Берлусконі отримав підтримку 37% громадян. Сумніву у перемозі об'єднання немає, проте його мандатів не вистачить для того, аби мати більшість у новому скликанні. Це означає, що сеньйору Сильвіо доведеться шукати партнерів.

Вибір у лідера партії "Forza Italia" невеликий. Правляча лівоцентристська коаліція, яка розраховує на 27% голосів, навряд чи погодиться на діалог. Залишаються популісти із руху "П'ять зірок", які, до речі, демонструють кращий результат серед усіх політичних сил, не входячи до складу жодного блоку. Тож інтрига виборів полягає у тому, чи зможе Берлусконі бути достатньо переконливим, щоб забезпечити собі повернення на пост глави уряду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram