Друзі України відзначають ювілей
Загрузка плеера...

16 лютого Литовська Республіка відзначає знаменну дату – 100 років з дня проголошення Акту про відновлення незалежності.

Текст найважливішого документа в історії балтійської країни був складений членами Литовської Тариби – ради, що вперше зібралася ще у вересні 1917 року. Акт підписали усі 20 делегатів на чолі з Йонасом Басанавічюсом. Проте шлях до незалежності виявився довгим і тернистим.

Німецька імперія, яка станом на лютий 1918 року контролювала усю територію Литви, усіляко чинила опір роботі Тариби і забороняла публікацію будь-яких її рішень. Омріяну свободу республіка отримала лише восени, коли капітуляцією німців завершилася Перша світова війна. Рада нарешті змогла сформувати перший литовський уряд.

Цікаво, що оригінал Акту про незалежність був віднайдений менше року тому – наприкінці березня професор Людас Мажіліс натрапив на нього, працюючи у політичному архіві міністерства закордонних справ у Берліні. Слід зазначити, що, хоч Литва впродовж півстоліття була у складі Радянського Союзу, історики вважають, що документ ніколи не втрачав своєї чинності.

В урочистих заходах на честь 100-ліття незалежної Литви у Вільнюсі візьмуть участь глави кількох європейських держав та керівники Євросоюзу. На особисте запрошення президента Далі Грібаускайте до столиці прибув і Петро Олексійович Порошенко.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram