Назвали зарплати чиновників і космічні премії їх замів
Загрузка плеера...

Громадські активісти поцікавилися, скільки насправді заробляють українські високопосадовці.

Олександр Аронець, член ГО "Українська антикорупційна асоціація:

"Ми маємо повне право знати, скільки отримують чиновники, і які у них премії. Чому премії подекуди бувають у 3-5 разів, навіть 10 разів більше, ніж сама зарплата. На жаль, таку інформацію, судячи з відповідей, міністерства приховують. Не знаю, чи це навмисно, чи просто у них руки не доходять, щоб надати вичерпну відповіді громадським організаціям".

З метою з'ясування ситуації із зарплатами, преміями та надбавками топ-чиновників до 18-ти міністерств було надіслано відповідні запити. Лише 11 відомств на них відреагували. Проте, за словами активістів, у більшості випадків прямої відповіді так і не було.

Дмитро Гамаш, член ГО "Українська антикорупційна асоціація":

"Ми формулювали запит, він статистичного характеру. Ми цікавилися розмірами, цифрами. Щоб ви розуміли, це відповідь на наш запит міністерства фінансів. Одного з найбільш цифрового міністерства, де кожна копійка порахована і наперед закладена у бюджет. Міністерство фінансів лаконічно пояснило, за якою методикою вони виплачують і з чого складається заробіток керівництва міністерства. Було сказано, які надбавки вони отримують за стаж, вислугу років, за роботу із документами, які містять державну таємницю, за інтенсивність роботи. Із 6 запитань на жодне ми не отримали прямої відповіді".

Проігнорували запит активістів у Міністерстві охорони здоров'я, Мінекології, Мінекономрозвитку, Міністерстві аграрної політики і промисловості, Мінінфраструктури, Мін'юсті, а також у Міністерстві молоді і спорту.

Серед тих відомств, які все ж надали інформацію про зарплати та премії своїх співробітників, лідерами за щедрістю виявилися, зокрема, Мінкульт, Міноборони, Мінінформполітики, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, а також Міністерство регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства.

Олександр Аронець, член ГО "Українська антикорупційна асоціація:

"Згідно з відповідями, у грудні керівний склад міністерства оборони, це 5 осіб, отримали по 49 тис. грн. Проте на першому місці, хто б ви думали? Міністерство культури 5 чиновників керівного складу відомства отримали надбавок та премій на 429 тис. грн. Тобто в середньому по 86 тис. грн. Це міністерство в кінці 2017 року спалило найбільше коштів із зекономленого фонду оплати праці".

Не отримавши чіткої відповіді, аналітики, які займалися питанням зарплат і премій високопосадовців, проаналізували декларації 112 чиновників найвищої ланки: міністрів, їх заступників, державних секретарів і чиновників секретаріату Кабміну. Як з'ясувалося, із них (12-ти осіб) трохи менше половини (51 особа) отримали премії. При посадовому окладі приблизно у 15 тисяч гривень топ-3 найбільш премійованих у 2017-му році виглядає наступним чином.

Олександр Аронець, член ГО "Українська антикорупційна асоціація:

"На першому місці заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Бровченко Юрій Петрович. Він за 2017 рік отримав 608 тис. грн надбавок і премій. Далі – перший замміністра економічного розвитку і торгівлі Нефьодов Максим, який у 2017 році отримав 512 тис. грн надбавок і премій. Мінекономрозвитку у топі, бо державний секретар цього відомства Перевезенцев Олексій за 2017 рік отримав 462 тис. грн 426 тис. гривень".

Водночас упродовж 2017 року лише 4 міністри отримали премії. Найбільше пощастило: міністру інфраструктури Володимиру Омеляну - 314 тис. гривень, далі міністр культури Євген Нищук – 206 тис. гривень. Міністра соцполітики Андрія Реву преміювали на 184 тис. гривень, а міністра оборони Степана Полторака – на 179 тис. гривень.

Цікава тенденція, яку помітили аналітики у своєму дослідженні – розміри премій заступників міністрів значно більші, ніж у міністрів. Експерти не виключають, що такі "обділені" очільники відомств можуть отримувати грошову винагороду за свою роботу і в інший спосіб.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram