Терорист Брейвік написав покаянного листа
Загрузка плеера...

Андерс Брейвік, який сім років тому вбив десятки людей, вперше заявив про каяття. Норвезький терорист зараз відбуває покарання, він виклав свої міркування у листі до адміністрації в'язниці.

Брейвік, який сповідував ідеї неонацизму, стверджує, що зрікся своїх попередніх поглядів. Щоправда, лише рік тому засуджений заявляв, що після шести років ув'язнення та ізоляції став ще більш радикальним. Терорист намагався оскаржити рішення адміністрації про переведення в одиночну камеру та обмеження пересування. Одразу після того, як суд відмовив йому, Брейвік написав свого покаянного листа. Чоловік запевнив, що після відмови від "фашистської, націонал-соціалістичної та етнонаціоналістичної ідеологій" дійсно почав шкодувати про вбивство людей.

Нагадаємо, влітку 2011 року Брейвік влаштував подвійний теракт у столиці Норвегії Осло. Спершу чоловік підірвав автомобіль в урядовому кварталі міста, а потім поїхав у молодіжний табір Робітничої Партії. Терорист, вдягнувши форму поліцейського, попросив молодь зібратися в одному місці, а потім почав розстрілювати людей.

Внаслідок дій Брейвіка загинуло 77 осіб, 240 людей отримали поранення. На суді терорист розповів, що готував напад дев'ять років.

Андерса Брейвіка засудили до 21 року позбавлення волі з правом продовження терміну покарання. На утримання терориста у в'язниці уряд Норвегії щороку витрачає понад півмільйона євро.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram