Закон про освіту: уряд обіцяє піти на поступки
Загрузка плеера...

Кабінет міністрів України схвалив розроблений Міністерством освіти й науки законопроект, який передбачає внесення змін до перехідних положень Закону "Про освіту" та відтермінування періоду для імплементації мовної статті до 2023 року.

Глава МОН Лілія Гриневич зауважила, що під час прийняття закону було враховано довший перехідний період для адаптації дітей. Після того рекомендації Венеційської комісії лише підтвердили правильність рішення. Наразі ж заяви Угорщини щодо суті цих рекомендацій і прогресу їх виконання Україною є неправдивими. А своєю відмовою від присутності на консультації стосовно деталізації мовної статті угорська громада лише зробила ще один крок до затягування процесу переговорів.

Також міністр додала, що вже стартували перемовини із молдовською, німецькою, грецькою, болгарською, гагаузькою та єврейською національними меншинами.

Лілія Гриневич, міністр освіти й науки України:

"Я переконана: щойно усі учасники дискусії поставлять головним пріоритетом самодостатність та успішне майбутнє наших дітей – ми дуже швидко досягнемо порозуміння".

Водночас варто знову нагадати про рекомендації Венеційської комісії. В одній із них сказано, що приватні школи мають право самостійно обирати мову навчання. Проте, керівництво навчальних закладів мусить не забувати про забезпечення оволодіння учнями державною мовою відповідно до вимог держстандартів загальної середньої освіти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram