Дружинники забирають повноваження у поліції
Загрузка плеера...

Національні Дружини кажуть, що у них достатньо сили, аби розібратись зі злочинністю, пограбуваннями та іншими проявами беззаконня в Україні. Про це сказано у повідомленні, яке організація оприлюднила на своїй сторінці у соцмережі Facebok. Нацдружинники заявляють, що "звинувачення у схожості з бійцями, а не активістами", цілком доречні. Мовляв, їхня мета: "стати сталевим кулаком, фактором сили на українських вулицях".

Експерти не заперечують, що проблема зростання злочинності у суспільстві наразі стоїть гостро. Поліція та інші правоохоронні органи не справляються із ситуацією, а люди все частіше почуваються в небезпеці.

Дмитро Корнійчук, політолог:

"В обществе зашкаливает агрессия, причем людей друг к другу. Люди обеднели, они злые, но они не могут выплеснуть свою злость на власть, поэтому они начинают убивать ближнего. Они вмещают всю злость на тех, кто рядом. Поэтому ежедневно происходят какие-то перестрелки, кто-то кого-то зарезал".

Однак, фахівці зауважують, що спроби суспільства самоорганізуватися під виглядом патріотичних чи правоохоронних угрупувань несуть певні ризики для суспільства. У цій ситуації не виключені приховані інтереси певних осіб.

Дмитро Корнійчук, політолог:

"Как могут существовать в одной реальности сильная правоохранительная система и подобные формирования, не имеющие никакого статуса, но пользующиеся определенным правом силы. Для этого должна быть слабая правоохранительная система".

Як заявляють самі представники Національних Дружин, вони будуть боротися із вуличною злочинністю у всіх її проявах рішучо та безкомпромісно. Однак експерти зауважують, що такі "охоронці правопорядку" якщо і мають допомагати поліції, то не заміняти її.

Проте, схоже, що самі нацдружинники, інакше уявляють свою місію. Їхня діяльність жодним чином не врегульована на законодавчому рівні. Відповідно, боротьба таких організацій зі злочинністю може мати негативні наслідки для суспільства.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram