Угорці відмовилися від переговорів з Міносвіти
Загрузка плеера...

На 14 лютого були заплановані консультації щодо мови освіти, проте представники угорської меншини відмовилися брати в них участь.

 Під час зустрічі спільнота спільно з міністром освіти й науки Лілією Гриневич мали обговорити шляхи та способи вирішити проблему мовної норми українського закону про освіту.

За словами міністра, консультації вже провели у Берегово, Ужгороді й столиці. На думку Гриневич, угорська громада просто намагається затягнути процес досягнення консенсусу. Три із трьох нацменшин одностайно відмовилися від зустрічі.

Нагадаємо, що 25 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який викликав обурення Румунії та Угорщини. Причиною тому стала норма, у якій вказано, що українська мова – мова освітнього процесу всіх навчальних закладів.

Вже 26 вересня офіційний Будапешт заявив про блокування шляхів зближення України з Європейським союзом. З того часу ще не було жодних переговорів, на яких представники України й Угорщини могли б знайти точки дотику у вирішенні проблеми.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram