Примха В'ятровича обійдеться Києву у 8,5 мільйонів
Загрузка плеера...

Статуя Батьківщини-Матері у Києві ніяк не дасть спокою голові українського Інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу. Незважаючи на те, що закон про декомунізацію забороняє чіпати пам'ятники, пов'язані з Другою світовою війною, чиновник вперто хоче прибрати з монументу герб Радянського Cоюзу.

Експерти підрахували, у яку суму місту виллється забаганка В'ятровича. За один тільки демонтаж символіки доведеться викласти півмільйона гривень. Але оскільки герб не є окремим елементом конструкції, то на його місці опиниться величезна діра. Щоб її закрити, доведеться створити нову композицію. А на це з бюджету Києва потрібно буде витратити понад 8 мільйонів у національній валюті.

Нераціональне використання фінансів – далеко не єдиний аргумент на користь того, аби відмовитися від псування монумента. Авторське право на "Батьківщину-Мати" належить родичам скульптора Василя Бородая. І вони категорично проти демонтажу герба. До того ж, об'єкт перебуває під захистом держави. Тож те, на чому наполягає Володимир В'ятрович, називається одним словом – вандалізм.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram