Данія залишилася без принца-консорта
Загрузка плеера...

У Данії на 84-ому році життя уві сні помер чоловік королеви Маргрете II принц Хенрік. У члена королівської родини виявили пухлину у легені, через що він змушений був перервати візит до Єгипту та був ушпиталений у одній з лікарень Копенгагена. Проте на його власне прохання у вівторок, 13 лютого, Хенріка перевезли до палацу Фреденсборг, де він і провів останні свої години у оточенні дружини та двох синів.

Хенрік та Маргрете побралися у 1967 році. Заради обраниці француз змушений був змінити католицьку віру на лютеранство. Впродовж багатьох років він скаржився на те, що йому відмовляють у титулі короля. Чоловік вважав, що займає у державі навіть не друге, а третє місце, після монарха та спадкоємця престолу.

Зрештою Хенрік зрікся титулу принца-консорта і наполіг, щоб його називали просто принцом. Більш того, він порушив багатовікову традицію, заповівши, аби його не ховали у королівському склепі, що розташований у соборі міста Роскілле. Втім, своєю останньою волею Хенрік все ж дозволив, щоб його тіло було віддане датській землі, а не перевезене до Франції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram