Третина українського ВВП перебуває в тіні
Загрузка плеера...

Урядовці заявили, що рівень тіньової економіки в Україні становить лише третину внутрішнього валового продукту. Це вважають хорошим результатом. Справа в тому, що показник у 33% ВВП нижчий за минулорічні результати.

Цьогорічний показник – це середнє значення, загалом же обсяги тіньової економіки визначали кількома методами (монетарним, електронним, методом збитковості підприємств та витрат населення). Перші способи дослідження показали рівень, нижчий за 30% ВВП. Натомість аналіз витрат і сфери роздрібної торгівлі засвідчив, що ледь не кожна друга гривня крутиться "в тіні". Такий результат ближчий до оцінки Міжнародного валютного фонду. Експерти МВФ вважають, що обсяги тіньової економіки в Україні досягають 45%.

Тим часом у Мінекономрозвитку наголосили на незначній детінізації і заявили, що це стало можливим завдяки стабілізації економіки. У відомстві заявили, що за минулий рік в Україні було збільшено обсяги виробництва і споживчого попиту. Додамо, що курс валют урядовці вважають стабільним, а темпи зростання цін – помірними.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram