Українці небагато виграють від співпраці з МВФ
Загрузка плеера...

Технічна місія Міжнародного валютного фонду працює в Україні з 12 по 16 лютого. У перші дні роботи глава експертної команди Рон ван Руден зустрівся із прем'єром Володимиром Гройсманом і міністром фінансів Олександром Данилюком. Як повідомляють ЗМІ, у ході консультацій сторони обговорили можливість продовження програми розширеного фінансування (EFF). Як неодноразово наголошували експерти та аналітики, для української економіки не стільки важливі кошти безпосередньо від МВФ, скільки можливості, які дає така співпраця.

Олексій Якубін, політолог:

"Транш именно от МВФ сам по себе погоды не делает. Потому что в этом году Украина максимум может получить два транша на сумму чуть больше 2 млрд. долл. Дело тут не в самих траншах, а в том, что они помогают разблокировать другую финансовую помощь. Кроме МВФ и Мировой банк, и ЕС привязались именно к тому, что если Украина разблокирует работу с МВФ, то значит разблокирует и другие финансовые источники".

Урядовці та НБУ уже майже півроку годують обіцянками та прогнозами щодо чергових траншів, які ми все ніяк не отримаємо. Україна могла одержати фінансову підтримку від МВФ ще у 2017-му, якби виконала низку зобов'язань. Зокрема, вчасно запустила земельну та пенсійну реформи, розпочала процес приватизації, дала старт роботі антикорупційного суду тощо. Українська сторона, на переконання експертів, мало того, що не квапиться виконували взяті на себе зобов'язання, але й інтерпретує рекомендації МВФ так, як їй вигідно.

Олексій Якубін, політолог:

"Когда власть будет сваливать вину за антисоциальные реформы, которые проводились в контексте политики сокращения, это МВФ виноват. На самом деле, виновата власть. Которая на тот момент была согласна обменять общие интересы граждан на свои конъюнктурные. Но как только речь зашла о конъюнктурных интересах действующего политического класса в контексте Антикоррупционного суда, мы видим, что позиция власти поменялась".

Очікується, що п'ятий та шостий транші Україна отримає впродовж 2018 року. Це станеться у разі, якщо наша держава виконає умови МВФ, зокрема, створить антикорупційний суд та запровадить ринкові ціни на газ для населення. Проте, на думку експертів, від такої співпраці з кредитором прості українці нічого не виграють.

Олексій Якубін, політолог:

"Свои интересы правительство готово защитить, а для населения даже в преддверии выборов поднять цену на газ. Обменяв это на английское право продажи госпредприятий. МВФ на это не готов. Насколько я понимаю, поэтому затягивается и решение вопроса с назначением главы Национального банка Украины. Потому что какой смысл назначать главу НБУ, если глобальные переговоры МВФ пока не готов вести".

З лютого поточного року Україна почала повертати борги тому ж таки МВФ. Лише за перші місяці 2018-го сума виплат складе понад 460 млн дол. Чинна програма співпраці з міжнародним кредитором за механізмом розширеного фінансування триватиме до березня 2019 року.

На думку багатьох аналітиків, попри скепсис щодо співпраці України з МВФ, з огляду на складну економічну ситуацію, нашій державі все ж треба домовлятися про нову програму.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram