Обвал на фондових ринках несе економічні ризики Україні
Загрузка плеера...

Падіння на світових фондових ринках, яке стартувало у Сполучених Штатах Америки та продовжилось в інших країнах світу, йде до України.

Ерік Найман, аналітик:

"Вопрос, какое мне дело до какого-то далекого индекса Доу-Джонса, ведь это где-то в Америке. На самом деле, финансовый штурм часто начинается с рынков акций. Каждый из нас должен понимать, что кризис вот-вот наступит. Я представляю Украину, как "Титаник": все видят, что айсберг впереди, но капитан и команда корабля заняты другим. Пока мы движемся прямо на айсберг".

Як пояснили аналітики, в Україні у цьому випадку падіння державної економіки не буде напряму пов'язане зі знеціненням акцій на фондових ринках. Такий ринок у нас просто відсутній. Натомість ми відчуємо падіння рівня інвестицій.

Ерік Найман, аналітик:

"Сейчас Украина думает выйти с размещением евробондов в марте. Учитывая бегство инвесторов с долгового рынка, с рынка рисковых активов, которое началось с обвала рынка акций. В мире уже начался уход от рисков, а Украина - высоко рискованная страна, на которую заходят спекулянты, прямые инвестиции остаются на мизерных уровнях".

Внаслідок падіння на світових фондових ринках найрозвинутіші країни "замикаються в собі" і створюють бар’єри для вільної торгівлі. Така міжнародна ситуація впливає на внутрішні економічні процеси держав. Зокрема в Україні, вважають експерти, це спричинить зростання безробіття, зменшення соціальних виплат і темпів росту середньої заробітної плати.

Ерік Найман, аналітик:

"Даже год экономического кризиса - это массовый увольнения, сокращения, а для работающих - фиксация заработных плат либо сокращения. А неработающие люди сталкиваются с подорожанием товаров и услуг".

Водночас, як відомо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман спрогнозував для українців зростання зарплати у 2018-му році до 10 тисяч гривень та пообіцяв збільшення всіх соцвиплат. Що, вочевидь, суперечить прогнозам економістів. Оскільки іноземці не бажають інвестувати в нашу країну, фахівці радять нам будувати економіку своєї держави самостійно, не уповаючи на міжнародних кредиторів та західних партнерів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram