Україна може стати офшором для Євросоюзу
Загрузка плеера...

Після того, як Україна внесла кілька європейських держав до так званого списку офшорів, країни Євросоюзу заявили, що можуть вдатися до аналогічних дій. Організація економічного співробітництва і розвитку заявила, що тепер до переліку держав з сумнівною податковою репутацією може потрапити Україна.

Побоювання європейських партнерів пов'язані з тим, що Київ затримує підписання Багатосторонньої конвенції щодо протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків. Організація економічного співробітництва чекає, що Україна впорається з узятими на себе зобов'язаннями щодо боротьби з офшорами. Європейські експерти уже розробили мінімальний план дій для країн-учасниць конвенції. Запровадити зміни потрібно до кінця року. Через п'ять місяців Україна має відзвітувати про стан виконання конвенції.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Кабінет міністрів розширив список країн, операції з резидентами яких визнано контрольованими з метою трансферного ціноутворення. До переліку потрапили, зокрема, Латвія і Естонія. Згодом дипломати прибалтійських країн домоглися, щоб держави викреслили зі списку.

Відзначимо, що, за інформацією ЗМІ, у гучних офшорних скандалах "Панамагейт" та "Paradise Papers" фігурують прізвища кількох десятків українських політиків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram