У Південній Африці виганяють президента
Загрузка плеера...

Ще одна африканська країна готується до різкої зміни влади. Услід за Зімбабве главу держави змушують відмовитися від своєї посади у Південно-Африканській Республіці.

На зустрічі за зачиненими дверима, що тривала понад вісім годин, члени правлячої партії "Африканський національний конгрес" вирішили висунути президенту Джейкобу Зумі ультиматум. У політика є 48 годин для того, аби добровільно піти у відставку. Якщо ж він цього не зробить, АНК обіцяє влаштувати загальнонаціональний страйк.

Ініціатива позбутися Зуми належить новому лідерові конгресу Сирілу Рамапосі, який очолює внутрішньопартійну опозицію президентові. Проте криза назрівала вже тривалий час. Зуму звинувачують у корупції, його щорічне звернення до нації відкладене на невизначений термін, а 22 лютого у парламенті має відбутися голосування щодо висловлення недовіри главі держави. Зазначимо, що нинішня спроба усунути політика, що править ПАР з 2009 року, відрізняється від попередніх наявністю значної підтримки з боку простого народу.     

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram