Кіпр і Туреччина посварились через газ
Загрузка плеера...

Видобуток газу став причиною нового загострення у відносинах між Республікою Кіпр і Туреччиною. Нещодавно переобраний на другий термін президент острівної держави Нікос Анастасіадіс звинуватив офіційну Анкару у порушенні міжнародного права.

Турецькі кораблі заблокували бурове судно італійської енергокомпанії ENI, яке прямувало до газового родовища у територіальних водах Кіпру. Причиною блокування назвали військові маневри, які нібито мали проводитися у зоні буріння.

Нікос Анастасіадіс розкритикував дії Туреччини, проте заявив, що його країна уникатиме будь-яких кроків, які можуть погіршити ситуацію. В той же час у турецькому міністерстві закордонних справ кіпрським чиновникам закидають "односторонні дії щодо природніх ресурсів". Розробка газового родовища буцімто порушує право турків-кіпріотів на використання багатств острова.

Наразі Кіпр поділений на дві частини, одну з яких контролює офіційний уряд, а іншу – керівництво невизнаної світом республіки, яка є маріонетковою державою Туреччини. Переговори про возз'єднання острова тривають уже довгі роки, проте процес весь час гальмується через протиріччя між сторонами.        

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram