У Раді знов сварились через мову
Загрузка плеера...

Чергова суперечка через мову виступу народних депутатів сталась у Верховній Раді під час години запитань до уряду.

Із проханням змінити мову виступу на українську, до парламентарія звернулася перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Але депутат до рекомендацій віце-спікера не дослухався, що викликало обурення у сесійній залі. Геращенко переклала запитання депутата українською та надала слово для відповіді прем’єр-міністру. Голова уряду по сутті запитання відповів дуже коротко, натомість більшу частину промови присвятив мовному питанню.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

оллеги! Давайте не разделять Украину на стороны, кто как говорит. Кто-то говорит так, кто-то иначе.

Наша рідна мова – українська. Наша мова, за яку ми маємо боротися, відстоювати і зміцнювати. Але ми маємо показати, що ми абсолютно цивілізована країна. Мультикультурна. Так, ми маємо радянський спадок. І нічого з цим ми не зробимо. Але нове молоде покоління, воно говорить українською мовою. За яку ми боремося і будемо боротись далі!"

До обговорення долучився і голова Верховної Ради, який зазначив, що виступ у найвищому законодавчому органі державною мовою є повагою до держави і громадян.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Сотнями років українська мова знищувалася, і на сьогодні ми маємо змогу і шанс відроджувати українську мову. В усіх парламентах Європи, у парламенті Сполучених Штатів Америки, де також є дуже багато потужних, сильних національних меншин, розмовляють, виступають державною мовою. І в тому є повага до усіх. Я звертаюся до народних депутатів – подібні ситуації розколюють парламент і створюють конфліктні ситуації. Тому у мене є прохання до усіх надалі використовувати лише державну мову".

У Верховній раді не вперше сперечаються через мову виступу народних депутатів. Такі ситуації у парламенті стаються ледь не щомісяця.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram