Цього тижня Рада знову не вирішила жодне кадрове питання
Загрузка плеера...

Прем’єр запропонує народним депутатам зробити Супрун міністром охорони здоров’я як тільки визначиться парламентська більшість. Про це Володимир Гройсман заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді України.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Що стосується Уляни Супрун – визначиться коаліція з точки зору голосування за міністра охорони здоров’я - і я внесу її кандидатуру в зал".  

Кадрова політика стала одним із основних питань, які цікавили народних депутатів.

Тетяна Острікова, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Немає керівника ДФС – сьогодні нема з кого спитати за блокування податкових накладних. Немає керівника митниці – всі в.о. Нема з кого спитати за безлад у митній справі, нема з кого спитати за потоки контрабанди. Така ж ситуація з багатьма державними підприємствами.

00:40 Ми вимагаємо призначення відповідальних керівників, щоб люди знали до кого їм звертатися і хто нестиме персональну відповідальність за всі дії і рішення уряду".

Голова уряду, у свою чергу, не бачить проблеми у тому, що ціла низка відомств не має повноцінного керівника.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Навіть у розвинених демократіях, у той самий час, як ви задаєте мені питання, найміцніших країнах є теж в.о. і нічого страшного не відбувається. Міністр аграрної політики є, тому що заява міністра аграрної політики іще не розглянута українським парламентом. Заява у парламенті. Як тільки ви приймете рішення про звільнення міністра аграрної політики, буде дискусія про того, хто буде наступним. Що стосується ДФС. Виконуючий обов’язки керівника ДФС, Мирослав Продан, ви можете з ним контактувати і він несе відповідальність за усі справи в ДФС. Питання в.о. ніяким чином не знімає відповідальності з тих, хто приймає рішення".

У той же час, по багатьох позиціях вже давно спливли встановлені законом терміни, у які те чи інше відомство чи посаду може обіймати виконувач обов’язків. 

Юрій Деревянко, народний депутат (позафракційний):

"Зараз ми бачимо, що у нас вічні в.о. вічно ніхто відповідальність на себе не бере. ЦВК, де 13 із 14-ти членів припинено повноваження, далі працюють. І я не виключаю, що такий стан справ Порошенка може влаштовувати. Тому що, бачите – перекидають сюди, що парламент щось не зробив, той щось не зробив і таке інше. Тому – це неправильно, це якраз свідчить про маніпулятивний підхід до виконання своїх обов’язків. І це треба припиняти".

У понеділок, під час спільного брифінгу із головою Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що не може закрити кадрові питання в уряді через те, що відповідні рішення не ухвалені парламентом. Та попри те, що у Верховній Раді вже є подання на призначення голови НБУ та більшості членів ЦВК, цього тижня до кадрової політики депутати знову не дійшли.  

Леонід Ємець, народний депутат (фракція "Народний фронт"):

"У нас там декілька міністерств – міністерство охорони здоров’я, написав заяву Стець, Кутовий. У нас не вирішено питання з Рахунковою платою, з омбудсменом, з Фондом державного майна і ще там вагон "и тележка". Тому, очевидно, парламент має вирішувати це питання. НБУ це є один із ключових органів державної влади нашої країни. Ми ще не проводили співбесіду з кандидатом. Я вважаю, що спочатку треба заслухати звіт колишнього очільника. І лише після цього приймати рішення про наступника".

За словами представника президента у Верховній Раді, звіт Гонтаревої може відбутися у парламенті наступного пленарного тижня, після 26-го лютого. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram