У міграційній службі заробляли на "біометриці"
Загрузка плеера...

Службовці підрозділів Державної міграційної служби у Києві та в Черкаській області погоріли на біометриці та наркотиках. Посадовці, змовившись з приватними фірмами, заробляли гроші на незаконній прискореній видачі паспортів.

Євген Коваль, началшьник департаменту внутрішньої безпеки ГУ НП:

"Схема полягала в наступному, це створення штучних дефіцитів по видачі біометричних закордонних паспортів та ID-карток. Під час нашої реалізації нами проведено 68 обшуків в 6 областях України. В порядку 208 КПК затримано більше 7 осіб. Серед затриманих є керівник одного з центральних паспортних столів міста Києва, його заступники, ряд співробітників, а також керівник сектора міграційної служби Черкаської області".

Зловмисники за завищеною вартістю допомагали людям отримувати біометричні паспорти в обхід електронної черги у найкоротші строки. У мережі Інтернет були створені об’яви від фірм-посередників, які пропонували прискорене отримання документу.

Євген Коваль, начальник департаменту внутрішньої безпеки ГУ НП:

"Звернувшись до фірми, Ви ознайомлювались з прайсом, в якому зазначалась ціна питання. Вона становила від 2,5 до 25 тис. грн. Якщо Ви давали згоду, за Вас заповнювали анкети та разом з анкетою відправляли до свого підконтрольного відділу міграційної служби та разом з анкетою відправляли до свого відділу міграційної служби".

Там працівники міграційної служби вже чекали на замовника і без черги робили фото та відбитки пальців. Про готовність паспорта повідомляла приватна фірма. У результаті бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень.

Окрім того, начальник одного з відділів ДМС у Києві та його спільник промишляли й на виготовлені зберіганні та збуту наркотиків різних видів.

За цими фактами у липні 2017 року поліцейські порушили кримінальну справу. Зібравши достатньо доказів, правоохоронці провели обшуки у службових кабінетах та за місцями проживання фігурантів, а також за адресами 18 викритих приватних підприємств.

Під час обшуків було вилучено документацію, чорнові записи та гроші, отримані внаслідок злочинної діяльності. У Києві знайшли й наркотики.

Оперативники встановили, що за період незаконної діяльності ділки неабияк примножили свої статки. Зокрема, начальник одного з відділів ДМС у Києві, який обіймає цю посаду менше року, придбав собі авто преміум-класу.

Наразі фігурантів кримінальної справи затримали, але розслідування триває. Встановлюється причетність інших працівників міграційної служби до корупційних схем.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram