Фонд держмайна хоче заробити на RAB-тарифах
Загрузка плеера...

У Фонді держмайна стверджують, що у найближчі півроку Україна має запровадити RAB-тарифи на обленерго. У ФДМ пояснили, що нові правила необхідно ввести до початку приватизації компаній.

Йдеться про так зване стимулююче регулювання, коли ціни на енергоносії формують так, щоб доходи перевищували видатки на модернізацію підприємства. Це має привабити інвесторів, програма розрахована на довготривалу перспективу.

Заступник голови фонду держмайна Юрій Нікітін стверджує, що RAB-регулювання дозволить збільшити вартість обленерго, які держава збирається продати. Такої ж думки дотримуються і у Європейському банку реконструкції і розвитку. Тут зазначили, що такий тип ціноутворення є обов'язковою, але не єдиною умовою для успішного продажу державних об'єктів. Заступниця директора представництва ЄБРР в Україні Марина Петров наголосила ще на одному важливому аспекті. Європейські партнери вважають, що більшість державних компаній в Україні не зможе правильно використати інвестиції, тому що держоб'єкти звикли до поганого фінансування і не мають нормальних інвестиційних планів.

Експерти відзначають, що запровадження стимулюючих RAB-тарифів збільшить навантаження на промислових споживачів електроенергії і призведе до ще більшого зростання цін на продукти і послуги.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram