У Раді утворено неформальну коаліцію?
Загрузка плеера...

Принципові для коаліції голосування у Верховній Раді все частіше забезпечуються ситуативною більшістю до якої долучаються опозиційні та позафракційні народні депутати.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Вони такими голосами знищили посаду Єгора Соболєва. Вони цими голосами призначали генеральних прокурорів, приймають бюджет… Слухайте, та таких голосувань тут просто безліч! Коли ця вся матриця розвалюється. І ти бачиш, насправді, що сьогодні "Опоблок", "БПП", "Народний фронт", "Опоблок", БПП, "Народний фронт". Це одна велика сім’я олігархів!"

За фактичної відсутності коаліції у парламенті, ці голоси для парламентської більшості часто стають вирішальні. Тож не дивно, що коаліція намагається максимально задобрити потенційних партнерів. У цьому контексті багатьом закономірною є заява генерального прокурора, екс-голови фракції "БПП" Юрія Луценка, який не знайшов сліду теперішнього голови фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка у резонансній корупційній справі щодо бурових вишок.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"На цей момент у нас немає прямих доказів того, що він був обізнаний у злочинній схемі. І головне – у нас немає показів про те, що він отримав кошти, отримані злочинним шляхом.

Як ви бачите, у показах декількох свідків і у фактичному аналізі на цьому етапі (підкреслюю ці 3 слова: на цьому етапі!) ми бачимо лише рахунки, які контролював Арбузов, Мельник, Бакулін…"

Заяву генерального прокурора відзначили у "Народному фронті", який також входить до коаліції.

Тетяна Чорновол, народний депутат (фракція "Народний фронт"):

"Прокуратура підтвердила ті факти, які стали мені відомі як журналісту-розслідувачу іще напочатку 2012-го року про те, що "вишки Бойка", насправді, некоректна назва. Коректна назва – "вишки Януковича". Нагадаю, "Чорноморнафтогаз" у 2011-му році закупив вишки для видобутку нафти і газу у Чорному морі по завищеній ціні. На кожній вишці ціна була завищена у 200 мільйонів доларів".

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Мені здається, просто це підміна понять. Це ідуть політичні домовленості і підміна просто частини кримінальної справи, яка там була. Я не думаю, що тут закон підтримати. Домовленості трохи глобальніші".

У кулуарах парламенту припускають, що влада зацікавлена у співпраці з "Опозиційним блоком" не лише під час ключових голосувань під куполом.

Олег Осуховський, народний депутат (позафракційний):

"Ну, ясно, що ті закони, які потрібно пролобіювати владі і нема голосів, вони тоді домовляються з "Опозиційним блоком" і зараз очевидно, що Бойко йде на президентські вибори. І, відповідно, таким чином, владі було би вигідно перш за все, щоб Бойко вийшов з діючим президентом у другий тур. І, відповідно, виграв діючий президент. Як це колись було Кучма-Симоненко. Коли вся Україна голосувала за Кучму, за менше зло. І таким чином, можливо, тут такі ідуть торги. Але правоохоронна структура і міністерство внутрішніх справ і генеральна прокуратура і наші антикорупційні органи мають детально розібратися і повернути ті вкрадені кошти. Якщо я не помиляюся – це 300 мільйонів доларів, назад до державного бюджету". 

Ряд народних депутатів припускає, що цієї сесії "Опозиційний блок" може долучитися до протягування через Верховну Раду ручного аудитора НАБУ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram