Активісти відхилили пропозицію Порошенка щодо декларування
Загрузка плеера...

У Президента України придумали, як можна замінити подачу декларацій громадськими активістами. Про це повідомила Ірина Луценко, представниця Петра Порошенка у парламенті.

За словами народної обраниці, глава держави домовився з активістами про компроміс, запропонувавши обов'язкове розширене звітування. Крім того, у Петра Порошенка обіцяють, що звітувати про свої доходи буде менша кількість правозахисних організацій. Для цього політики збираються підвищити поріг доходів для громадських організацій.

Таким чином політики вирішили виконати вимоги інвесторів та міжнародних правозахисних організацій, які неодноразово закликали скасувати декларування для антикорупціонерів.

Проте ініціатива Президента поки не знайшла підтримки. В українській правозахисній організації Transparency International відзначили, що ініціативу ще не погодили з активістами. Виконавчий директор організації пояснив, що президентський проект звітування передбачає, що через помилку у звіті громадську організацію позбавлятимуть статусу неприбуткової. Таким чином, антикорупціонерів обкладатимуть додатковими податками.

Активісти закликають владу дослухатись до рекомендацій Венеціанської комісії і скасувати декларування без додаткових умов.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram