Українці бояться вакцинуватися від небезпечних хвороб
Загрузка плеера...

Випадки спалаху кору та ризик поширення захворюваності на дифтерію, про який вже попереджають медики, продемонстрували, що в Україні високий рівень недовіри не лише до вакцин, але і до лікарів.

Зоряна Черненко, експерт Центру політико-правових реформ:

"Високий рівень недовіри до лікарів та медичної системи. Соціологія останніх років це підтверджує. Також недовіра є до якості вакцини. Цьому посприяв і медійний простір, який підживлював будь-які підозри, що вакцина неякісна."Залишення сам на сам з поствакцинальними проблемами, погіршення стану здоров'я і відсутність можливості компенсувати шкоду, якщо навіть буде доказана ситуація. Це приводить до небажання вакцинуватися. Низький рівень свідомості населення і розуміння вакцинації".

Як зауважують самі представники медичної спільноти, наразі в Україні є проблема врегулювання питання вакцинації на законодавчому рівні. Чіткої позиції держави щодо обов’язковості процедури щеплення наразі немає. Ще одна перепона, яку, на переконання фахівців, держава досі не може подолати, достатня кількість усіх необхідних вакцини.

Наталя Винник, кандидат медичних наук:

"Зі сторони держави - забезпеченість препаратами, які потрібні для проведення вакцинації. Це не ті препарати, яким легко знайти заміну. Це має бути планований процес, мінімум на 3 роки, щоб ми були упевнені, що вакцинація буде доступною".

Немає в нашій країні і грамотного медичного супроводу пацієнтів. Тому ключове, на чому наголошують фахівці: держава має надавати громадянам певні гарантії, зокрема, і фінансові. Особливо у випадку заподіяння шкоди пацієнту у процесі вакцинації.

Віктор Сердюк, президент ГО "Всеукраїнська рада захисту прав і безпеки пацієнтів":

"Запровадити чіткі фінансові гарантії на випадок медичної шкоди, пов'язаної з імунопрофілактикою. Як це зробити, ми знаємо, можемо розказати".

Водночас у разі виникнення проблем після вакцинації важливим є і захист медиків, наголошують експерти. Адже в Україні є чимало батьків, які свідомо просили лікарів надати їм підроблену довідку про наявність щеплення у дитини. У подальшому це стало одним із факторів спалаху тієї чи іншої хвороби, оскільки серед формально вакцинованих реально таких у рази менше.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram