Активісти вважають судову реформу провальною
Загрузка плеера...

Судова реформа в частині формування нового Верховного Суду провалена. Так вважають у Громадській раді доброчесності.

Наталія Соколенко, член Громадської ради доброчесності:

"Ми всі сподівалися, що результат судової реформи, зокрема, формування нового Верховного Суду, буде іншим, ніж той, що ми побачили після рішення Вищої ради правосуддя. Ми у Громадській раді доброчесності вважаємо, що Судова реформа в частині формування нового Верховного Суду провалена ".

Конкурс до нового Верховного Суду відбувся з численними порушеннями. Внаслідок чого до новоствореного органу потрапили недоброчесні кандидати.

Роман Маселко, член Громадської ради доброчесності:

"У ході своєї роботи ми встановили не лише факти сумніву у недоброчесності кандидатів до Верховного Суду, а і конкретні факти адміністративних, дисциплінарних і кримінальних правопорушень".

Факти правопорушень, які зафіксували активісти, виклали у колективному позові. Ще у грудні відповідний документ направили до Верховного Суду із оскарженням результатів конкурсу. Однак Феміда не прийняла справу до розгляду.

Роман Маселко, член Громадської ради доброчесності:

"Ми, реалізувавши свої повноваження на етапі кваліфікаційного оцінювання, зробивши висновок, що певні кандидати є недоброчесними, ми подали позов до Верховного Суду. Однак Верховний Суд прийшов до висновку, що він взагалі не буде розглядати такий позов і повернув без розгляду скаргу, бо наче б то указ не зачіпає наші інтереси".

Представники громадськості кажуть, що зверталися і до НАБУ, і до НАЗК щодо перевірки правопорушень, встановлених з боку новообраних суддів Верховного Суду. Однак, за словами активістів, відповідні державні органи затягують із розглядом справ.

Роман Маселко, член Громадської ради доброчесності:

"Крім того, НАЗК видає роз'яснення, яким фактично блокує належне розслідування цієї справи НАБУ. Вона каже, що до висновку НАЗК НАБУ не має права розслідувати цю справу".

На думку представників Громадської ради доброчесності, статус судді нового Верховного Суду надає йому "індульгенцію" від будь-якого покарання. Відповідно, українське суспільство поки не змогло побудувати незалежну та прозору систему правосуддя, про яку було стільки мови.

Віталій Титич, член Громадської ради доброчесності:

"Так званий конкурс, який був так розрекламований владою як ні з чим незрівнянне досягнення української демократії у частині формування незалежного суду є фейком. Вся процедура – це набір провалів державних органів, які мали би проводити цей конкурс. Мова йде у першу чергу про ВККС і ВРП".

Однак активісти наголошують, що усі помилки необхідно врахувати у майбутньому при формуванні Антикорупційного суду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram