Владу не турбують наші громадяни за кордоном
Загрузка плеера...

Влада України поки не зробила ніяких дій, щодо повернення майже 200 українських моряків, які перебувають у тюрмах Греції. Про це повідомив представник Уповноваженого ВРУ з прав людини Михайло Чаплига.

Він також зазначив, що консульська допомога українцям надавалася, але цього замало. Багато осіб, які потрапили у таке становище, не отримали належного перекладу під час судових засідань. Вони підписували папери, яких не розуміли, що погіршувало їхню ситуацію. Надані державою адвокати були не найвищої кваліфікації та не дуже хотіли захищати підсудних.

Крім того, Чаплига зауважив, що скоріше за все, було порушене право українських моряків на справедливий суд та захист. Умови, в яких вони утримуються не завжди відповідають міжнародним стандартам.

Найближчим часом у Женеві має відбутися зустріч очільників Омбудс-інститутів Європи, де пройдуть двосторонні переговори з грецькою інституцією щодо цього питання.     

Михайло Чаплига, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини:

"Будемо ініціювати робочу нараду з Мінюстиції та МЗС для того, щоб подумати про те, як ефективно допомогти нашим громадянам отримати ефективний захист". Вони вже є обвинуваченими, але ще не визнані злочинцями. Тому ще є надія на те, що якщо їм забезпечити надійний захист вони зможуть звільнитися або їх терміни будуть значно менші, оскільки у деяких терміни до 400 років". 

Нагадаємо, що наразі у тюрмах Греції перебуває майже 200 громадян України, їх обвинувачують у перевезенні нелегальних мігрантів та незаконному перетині кордону.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram