Влада Македонії готова перейменувати свою країну
Загрузка плеера...

Влада Македонії заявила про готовність змінити назву країни. Про це повідомив прем’єр-міністр республіки Зоран Заєв у вівторок, 6 лютого.

Керівник македонського уряду впевнений, що таким чином держава зробить крок до врегулювання давньої суперечки і розбудови дружніх стосунків із Грецією.

Попередньо в дипломатичних колах розглядають декілька можливих варіантів нової назви. Серед них, Північна Македонія, Нова Македонія та Верхня Македонія.

Раніше Зоран Заєв після зустрічі з грецьким колегою Алексісом Ципрасом розповів про наміри перейменувати головний аеропорт та одну із автомагістралей республіки.

Нагадаємо, що впродовж двох місяців триває інтенсивне посередництво Організації Об’єднаних Націй з метою покласти край суперечці між Грецією та Македонією.

Вона почалася в 1991 році, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою й отримала таку ж назву, як і грецький регіон - Македонія. Через це з 2005 року Афіни почали блокувати вступ опонента до НАТО і Євросоюзу.

4 лютого цього року сотні тисяч людей вийшли на вулиці Афін. Вони протестували проти того, щоб Македонія називалась Македонією.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram