Україна пропонує перегляд права вето в Радбезі ООН
Загрузка плеера...

Україна пропонує переглянути процес застосування права вето в Раді Безпеки Організації Об’єднаних націй. Про це під час відкритих дебатів заявив заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко.

Дипломат наголосив, що Україна виступає проти зловживання цим правом, особливо у питаннях геноциду, воєнних та злочинів проти людяності. Наразі наша держава належить до групи країн, які підтримують Кодекс поведінки щодо дій Ради Безпеки ООН та французько-мексиканську ініціативу про призупинення застосування вето у випадках масових звірств.

Водночас представник української місії додав, що Україна усвідомлює важливість цього права для Радбезу. Однак виступає за те, щоб у відповідальних членів міжнародного співтовариства була можливість запобігати ветуванню. Особливо під час розгляду справ, які мають усі ознаки злочинів проти людства та масових звірств.

Юрій Вітренко підкреслив, що останніми роками неодноразові блокування важливих мирних ініціатив у Раді Безпеки майже зруйнували її репутацію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram