Американці планують друкувати донорські серця
Загрузка плеера...

Американські вчені мають намір надрукувати серце із клітин пацієнта. За декілька місяців у Чикаго відкриється лабораторія, де й проводитимуть досліди, які зможуть в корені змінити трансплантологію. Про це розповідається у статті журналу Fast Company.

За словами медиків, зараз більшість людей, яким здійснили пересадку серця, живуть до 10 років. Хворі постійно ризикують: імунна система може не сприйняти орган, або препарати, які пригнічують імунні реакції, послаблюють захист організму від захворювань. Та одна з найбільших проблем – невелика кількість доступних донорських сердець.

Науковці в Чикаго хочуть подолати ці труднощі за допомогою біологічного 3D-друку на основі власних клітин пацієнта.

Завдяки новій технології може зникнути дефіцит донорських органів, а в серця з’явиться набагато більше шансів прижитися. Більше того, пацієнту не доведеться приймати імунодепресанти, які одну хворобу лікують, а іншу, навпаки, провокують.

За словами медиків, щоб створити повністю дієздатне серце, треба буде пройти декілька етапів: від сканування до пошарового друку органу. Тільки потім можна оперувати.

Наразі дослідники думають, як створити мережу кровоносних судин у надрукованих серцях. А першим кроком стане виробництво мініатюрних сердець для тестування ліків, потім створюватимуть органи для тварин. За найоптимістичнішими прогнозами донорські серця для людей з'являться уже за декілька років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram