У Раді стартував новий політичний сезон
Загрузка плеера...

У Верховній Раді урочисто відкрилася восьма сесія восьмого скликання. Народні депутати після двотижневої перерви одразу жваво взялися до роботи.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"У нас, колеги, є одне надважливе питання, яке ми повинні невідкладно вирішити. Після нашого спільного, відповідального закону про деокупацію, який потребує підписання і прийняття рішення, було зареєстровано проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 18 січня. Для того, щоб я, як голова Верховної Ради, міг підписати цей закон, треба розглянути цю постанову і скасувати, щоб можна було підписати цей закон".

Декілька депутатів нарікали на порушення процедури та регламенту під час голосування закону про реінтеграцію Донбасу у другому читанні, натомість коаліція поспішала убезпечити цей документ.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Зробимо все для того, щоб розблокувати підписання цього законопроекту. Шановний пане голово, ставте на голосування! Жодного голосу не даємо! Підписуємо – і закон вступає в дію!".

За документ проголосував 31 парламентарій, після цього Верховна Рада не могла затвердити порядок денний тижня через брак голосів. Підтримувати відмовлялися здебільшого опозиційні фракції. Мотивували тим, що їхні законопроекти більшість знову ігнорує.

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Наших питань ми не бачимо у порядку денному. Тому ми вважали – включіть хоча б одне у порядок денний на цей тиждень. Тоді ми будемо голосувати. Але ми зрозуміли, що вага є постанови по Польщі, ми голосували "за".

У перший день роботи парламенту першими на порядку денному стояли законопроекти з блоку євроінтеграційних питань. Натомість, голова Верховної Ради пропонував перед тим звернутися до польського президента у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом так званого "антибандерівського" закону. Розгляд постанови тривав майже до обідньої перерви, її підтримали 242 депутати.

Ігор Лапін, народний депутат (фракція "Народний фронт"):

"Там завтра у нас середа, хтось поїхав молитися в Америку чи обідати. І дуже мало депутатів. Але, я думаю, що об’єднуючи, соціальні закони цього тижня у парламенті проголосують".

 Олег Осуховський, народний депутат (позафракційний):

"Так звана коаліція разом, якщо потрібно, з Опозиційним блоком, голосують за ті законопроекти, які їм потрібні, а не які потрібні для української держави й українського народу".

Восьма сесія Верховної Ради восьмого скликання триватиме до липня. За словами спікера, ключовими питаннями для розгляду стануть законопроект про антикорупційний суд, низка кадрових питань та пакет стосовно національної безпеки, який є важливим для інтеграції України в НАТО.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram