Єлизавета II відзначає 66-річчя правління
Загрузка плеера...

6 лютого минає рівно 66 років з моменту сходження на британський трон Королеви Єлизавети II. Цього дня у 1952 році  тоді ще принцеса, яка перебувала з чоловіком у Кенії, отримала сумну звістку про смерть свого батька Георга VI. За принципом неперервності монаршої влади, Єлизавета одразу ж посіла його місце. Офіційна ж коронація відбулася 2 червня 1953 року.

Її Величність наразі є найстарішою главою держави у світі та утримує абсолютний рекорд за тривалістю перебування на чолі Сполученого Королівства. За час її правління завершився процес деколонізації та трансформації імперії у Співдружність націй. Незважаючи на критику з боку не лише республіканців, але й консервативних британців, Єлизаветі II вдалося зберегти престиж монархії та перетворити її на бренд. Утримання королівської родини обходиться одному підданому у менш ніж 1 фунт стерлінгів, в той час як прибуток Віндзорського палацу обчислюється мільйонами.

Нагадаємо, що цього року члени королівської родини очікують на поповнення. У подружжя герцога та герцогині Кембриджських має народитися третя дитина, а молодший син принца Чарльза Гаррі одружиться з американською актрисою Меган Маркл.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram