Дифтерія: вакцинованих мало, сироватки лишилось 900 доз
Загрузка плеера...

Ще не оговталися українці від спалаху кору, грипу та ГРВІ, як фахівці попереджають про ризики захворювання на дифтерію.

Ольга Голубовська, завкафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету:

"В этом году все напряглись, потому что у нас сейчас одолевают эпидемии и вспышки разных инфекционных заболеваний. Это всегда случается, когда есть социально-экономическое напряжение в обществе. Сейчас общество всколыхнула информация, о выявлении заболевания дифтерии в Рубежном. Молодой человек заболел классической клинической формой, которая не подтвердилась путем бактериологического исследования. Доступа к другим исследованиям в настоящее время мы не имеем".

У Міністерстві охорони здоров'я з цього приводу заявили, що випадок захворювання на дифтерію на Луганщині лабораторно не підтверджений. Проте не всі фахівці погоджуються з такими висновками, а лікарі стверджують, що загроза поширення хвороби в Україні таки існує.

Святослав Протас, екс-голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України:

"Не треба мати багато знань медичних, щоб зрозуміти, що хворий потрапив до лікарні пізно, до того часу він лікувався антибіотиками, що призвело до того, що висіяти і підтвердити діагноз дифтерія стало неможливо".

Дифтерія - небезпечне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше воно проявляється через 2-5 днів після зараження. Дифтерійна паличка потрапляє в організм і виробляє токсин, який руйнує тканини дихальної системи. Спочатку виникає біль у горлі, підвищення температури. Доволі часто у хворих виникають ускладнення: від блокування дихальних шляхів до порушення роботи серця та пневмонії. Медики наголошують, що ризики смертності від дифтерії 50%.

Ігор Маричев, співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб АМНУ:

"Что касается дифтерии и источника заболевания, опасность в том, что источником заболевания являются не только больные, но и здоровые бактерионосители. В 2003-м году у нас было ниже 70%, но в последующие годы защищенность населения упала ниже 60%. Поэтому, исходя из уровня охвата и оценки напряженности популяционного иммунитета, мы можем предполагать возможность ухудшения эпидситуации".

Єдиний спосіб захиститися від хвороби і попередити розвиток небезпечних ускладнень - вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. У МОЗі запевняють, що станом на січень поточного року вакцини в державі достатньо. Проте фахівці занепокоєні щодо можливого спалаху захворюваності, тому що від дифтерії в Україні щеплені менше половини дітей.

Водночас, як повідомила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, в Україні залишилося тільки 900 доз спеціальної сироватки для лікування недуги. Їх як гуманітарну допомогу наша країна отримала наприкінці 2017-го. У МОЗі обіцяють цього року закупити протидифтерійний медпрепарат.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram