Відпустку Гонатревої Рада планує закінчити до кінця лютого
Загрузка плеера...

У Верховній Раді планують завершити кадрову ротацію у Національному банку вже цього місяця. Про це на погоджувальній раді голів фракцій та комітетів у парламенті заявив голова "БПП" Артур Герасимов.

Артур Герасимов, народний депутат України (голова фракції "БПП"):

"Наша фракція закликає всіх колег по парламенту якнайшвидше провести консультації і зустрічі з кандидатом на посаду керівника Національного банку України. Для того, щоб вже наступного пленарного тижня ми могли винести це в зал і позитивно проголосувати".

Валерія Гонтарева подала заяву про відставку у травні минулого року. Подання про її звільнення та призначення новим головою НБУ Якова Смолія Президент вніс до Верховної Ради 18 січня, і тільки цього тижня парламентський комітет із питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту підтримати це подання.

Сергій Соболєв, народний депутат України (заступник голови фракції Батьківщина):

"Помахала Гонтарева якимись паперами перед Нацбанком. Сказала, готова звіт дати нам. Так давайте ж, накінець, ми послухаємо звіт голови, яка вже 9 місяців відсутня на роботі. І подивіться, що відбувається з курсом, а саме Нацбанк відповідальний за це. Подивіться, що відбувається з банківською системою країни".

За словами представника Президента у Верховній Раді, Ірини Луценко, Валерія Гонтарева готова звітувати перед парламентом. Депутат закликала колег якнайшвидше визначатися з датою звіту та проводити консультації з претендентом на посаду.

Олег Ляшко, народний депутат України (голова фракції "Радикальна партія"):

"Ключове – не обговорювати його кандидатуру. Хто він такий, ми знаємо. Це Гонтарева, тільки у штанях. Я не знаю, що там у нього у штанях є, – ми це перевіримо. Нас цікавить, яку політику буде проводити ця Гонтарева у штанях. Поки ми його не почуємо, нам важко визначитися щодо підтримки цієї кандидатури".

Чіткої позиції щодо підтримки кандидатури Смолія, попри те, що у кулуарах його кандидатура обговорюється вже не один місяць, багато фракцій не висловлює.

Максим Бурбак, народний депутат України (голова фракції "Народний фронт"):

"Коли буде внесена пропозиція щодо керівництва НБУ, ми будемо обговорювати на фракції". 

Подейкують, що це може бути пов’язано із цілою низкою невирішених кадрових питань у владі та переговорів щодо кандидатів на ті чи інші посади. У тому числі – і в уряді.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Насправді, у нас лише одна є вакантна посада і є виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я. Інші міністри, які вирішили змінити місце роботи, поки що не звільнені українським парламентом. Зрозуміло, що це не є одноосібним рішенням прем’єр-міністра. Можливо, якби це було одноосібне рішення, моє, воно було б вже дуже швидко прийнято. Ідуть консультації. І подивимося, що буде потрібно, щоби визначити остаточно кандидатури".

Окрім керівництва НБУ та міністрів, у парламенті підвисло також призначення членів ЦВК, Рахункової палати, голів декількох державних служб тощо.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram