На Мальдівах уряд звинувачує суд у спробі імпічменту
Загрузка плеера...

На Мальдівських островах численні загони військових оточили парламент. Силовики заарештували двох депутатів-опозиціонерів. Поліція звинуватила їх в отриманні хабарів.

Як повідомляють ЗМІ, військові вдалися до таких дій після того, як тамтешня опозиція почала вимагати відставки генерального прокурора і міністра оборони. Першого звинувачують у залякуванні суддів Верховного суду. Вони мають вирішити, чи відсторонювати з посади чинного президента Мальдівів за невиконання розпорядження Феміди звільнити політичних в'язнів.

Криза в республіці почалася після того, як Верховний суд повернув мандати 12-м депутатам-опозиціонерам. Це дало шанс противникам чинної влади, маючи більшість у парламенті, запустити процедуру імпічменту президента Абдулли Яміна. Коли двоє опозиціонерів, які були у вигнанні, отримали мандати і повернулися, їх заарештували. Чинна влада відмовилася виконати рішення Феміди і звільнити політичних в'язнів.

Через деякий час спікер, який є союзником президента, відкликав відкриття парламенту, призначене на 5 лютого. Зараз опозиціонери чекають на рішення Верховного суду щодо імпічменту президента.

Проте, за словами генпрокурора Мальдівів, Верховний Суд не має для цього жодних законних повноважень. Тому уряд отримав наказ не виконувати розпорядження Феміди. Зі свого боку представники уряду заявили, що будуть протистояти будь-яким спробам Верховного суду оголосити імпічмент президенту Абдуллі Яміну.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram