Греки знову протестують проти "Македонії"
Загрузка плеера...

У столиці Греції Афінах близько 1,5 мільйона людей зібралися на акцію протесту проти використання назви "Македонія" сусідньою країною.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що люди заповнили центральну площу Синтагма і прилеглі вулиці навколо неї. До міста приїхали близько 1500 автобусів з учасниками акції. При цьому багато людей були вдягнуті у національні костюми грецької провінції Македонія. Демонстранти тримали плакати, транспаранти і грецькі прапори.

Мітингувальники прибували також поромами з Криту, Пелопоннесу та Іонічних островів.

У грецькій поліції повідомили, що працюють у посиленому режимі. Навколо площі навіть встановили бар’єри.

Зазначимо, Греція втягнута у тривалу суперечку з її балканським сусідом за використанням назви "Македонія". Греки стверджують, що назва сусідньої країни не повинна збігатися з найменуванням їхньої провінції Македонії.

Проте нещодавно лідери обох країн заявили про досягнуті успіхи у врегулюванні суперечки, вказавши на те, що будь-яка угода може включати назву "Македонія" з додатком "Верхня", "Нова" або "Північна".

Однак багатьох греків не влаштовує такий компроміс. Тому це вже другий масовий протест. 21 січня цього року в Салоніках десятки тисяч людей виступали проти використання слова "Македонія" у назві колишньої Югославської республіки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram