В Україні найгірша економічна свобода серед країн ЄС
Загрузка плеера...

У рейтингу економічної свободи, який складає американський аналітичний центр (Heritage Foundation), Україна пасе задніх у Європі. Ми отримали 44 місце серед європейських держав, а також 150-ту позицію з-поміж 186 країн світу.

Зі ста можливих пунктів Україна "заробила" трохи більше половини (51,9). При цьому три показники оцінені гірше, ніж торік - право власності, свобода торгівлі, а також цілісність управління. Загалом у рейтингу враховують 12 критеріїв.

Heritage Foundation наголошує на необхідності боротьби з корупцією в нашій державі, розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств, вдосконаленні законодавчої бази і верховенства права. Україна наразі належить до четвертої категорії і перебуває в групі країн із переважно невільною економікою.

Переможцем цьогорічного рейтингу став Гонконг (результат – 90,2), на другому місці Сінгапур (88,8), третю позицію зайняла Нова Зеландія (84,2), за нею – Швейцарія (81,7). Замикає п'ятірку найкращих – Австралія (80,9).

До слова, в іншому рейтингу – "Індекс верховенства права" (від World Justice Project) – за період 2017-2018 років Україна займає 77 місце з-поміж 113 країн світу. У порівнянні з попередніми результатами нашій державі вдалося піднятися лише на одну позицію. Такий топ-список складають раз на два роки на основі восьми показників, зокрема, відсутність корупції, відкритість держави, обмеження повноважень інститутів влади, захист основних прав. Найкращий індекс верховенства права у Данія, Норвегії і Фінляндії. Серед найгірших цього року – Афганістан (111), Камбоджа (112) та Венесуела (113).

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram