Недобросовісні е-декларанти уникають відповідальності
Загрузка плеера...

56% звинувачених у внесенні недостовірних даних до електронних декларацій звільнили від кримінальної відповідальності. За даними Реанімаційного пакету реформ, із моменту впровадження е-декларування було завершено 194 справи. Обвинувальні вироки винесли стосовно 14-ти осіб. Із них чотирьох було позбавлено волі, шістьом присуджено громадські роботи, іще чотирьом присудили штраф. При цьому від кримінальної відповідальності звільнили 110 службовців. 70 обвинувальних актів залишаються на розгляді у судах.

Експерти відзначають, що до відповідальності було притягнуто лише посадовців нижчої ланки й у таких справах не фігурують народні депутати, члени уряду та чиновники вищих ешелонів влади.

Водночас, західні партнери наполягають на запуску автоматизованої системи перевірки електронних декларацій, який українська влада затягує вже не один рік.

Кирило Молчанов, політолог:

"Список их требований, в принципе, не меняется. Это закон об Антикоррупционном суде – причем в той версии, в которой они хотят, а не в том, котором Президент Украины подал в Верховную Раду. Они хотят поднятия тарифов на газ для населения. Плюс туда еще добавляется запуск электронной системы проверки электронных деклараций. Потому что то, чем занимается НАЗК, это не входит ни в какие ворота. Люди начисляют себе зарплаты и премии по 100, по 200 тысяч гривен и не смогли проверить даже одной тысячи деклараций за год".

Зараз у системі перебуває 1 млн 125 тисяч щорічних електронних декларацій. За словами експертів, з них перевірено близько 100.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram