Нардепи виконують все менше обіцяного перед виборами
Загрузка плеера...

Політичні сили, які представлені у Верховній Раді поточного скликання, не встигають виконати усі свої передвиборчі обіцянки до кінця каденції. Згідно з дослідженням всеукраїнської громадської організації, найактивніше народні депутати реалізовували пункти своїх виборчих програм у перші півтора року роботи, а після розпаду коаліції у 2016-му році кількість виконаних обіцянок стала стрімко зменшуватися.

Катерина Пітєніна, аналітик:

"Упродовж, наприклад, другої та третьої сесій було найбільше виконано обіцянок. Це свідчить, по-перше, про те, що була ще свіжа пам'ять про революцію гідності, як на наш погляд. І саме після цього депутати намагалися нести відповідальність за свої слова, за те, що вони пообіцяли виборцям. Ну і по друге, існувала коаліція з п’яти фракцій, більшості фракцій. Яка давала можливість більшості фракцій виконувати обіцянки, тому що вони мали можливості, мали повноваження".

Найбільше пунктів із передвиборчої програми реалізували "фронтовики" – 62%. Водно час, ця політична сила має зараз найменший рейтинг серед виборців.

Катерина Пітєніна, аналітик:

"Виникають два висновки такі дуже дивні. По-перше, стає незрозуміло, чи читають взагалі виборці програми, коли йдуть на вибори. А по-друге, якщо вони їх читають, то усвідомлюють виборці наслідки виконання цих політичних програм, наслідки виконання цих обіцянок".

На другому місці – "Самопоміч" із половиною виконаних обіцянок. Найбільша парламентська фракція "БПП" реалізувала тільки 36%. "Батьківщина" найактивніше реалізовувала програмні обіцянки під час третьої сесії і до восьмої підійшла з 31% виконання. "Радикали", які першими залишили коаліцію, виконали лише 10% з обіцяного перед виборами. Серед аутсайдерів – "Опозиційний блок" із 4-ма відсотками виконаних передвиборчих обіцянок. За оцінкою експертів, у такий спосіб політсили намагаються використати перебування в опозиції.

Валентин Гладких, політичний експерт:

Коли ми запитуємо представників того самого "Опозиційного блоку", чому ви не виконали ту чи іншу свою передвиборчу обіцянку, то чуємо у відповідь стандартну фразу: "От коли ми прийдемо до влади, тоді ми виконаємо всі свої обіцянки. Наразі ми їх виконати не можемо, тому що наші законопроекти ігноруються. І все це звучить дуже прикольно, якби не одне "але" – цих законопроектів просто нема".

При цьому перебування в опозиції не заважає "Опоблоку" періодично допомагати голосами провладним фракціям і підтримувати законопроекти коаліції.

Валентин Гладких, політичний експерт:

"Усі люди, які йдуть на вибори, вони поділяються на кілька категорій. Частина пише просто для ЦВК, тому що так прописано у Законі України. От вони і прописали. Частина сприймає програму винятково, як елемент передвиборчої агітації і пропаганди. Вони пишуть те, що подобається виборцям. Спочатку заїжджають соціологи, моніторять, які проблеми. Потім пишуть технологи обіцянки, які б задовільняли ці проблеми. Потім приходить політик, який це артикулює з метою сподобатися виборцям. Зрозуміло, що коли він це робить, він навіть не співставляє свої владні повноваження. Чи буде у нього можливість це зробити в принципі, чи не буде. Ну і третя категорія – це є люди, які вже є досвідченими політиками і бодай розуміють, що можна зробити, а чого неможна. Але все одно на них тисне громадська думка".

Під час останньої, сьомої, сесії у Верховній Раді, "БПП", "Народний фронт" та "Опозиційний блок" не виконали жодної обіцянки, що були записані у передвиборчу програму. Дві виконала "Самопоміч" і по одній – "Батьківщина" та "радикали". Під час так званої Осені реформ, якою так хизується влада, жоден з ухвалених законопроектів не мав стосунку до жодної передвиборчої програми жодної партії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram