В НБУ визнали проблему трудової міграції з України
Загрузка плеера...

У Національному банку України заявили про ризики зростання кількості трудових мігрантів у нашій державі. Серед причин в інфляційному звіті центробанку за січень називають зовнішні та внутрішні чинники, які можуть бути з цим пов'язані. Щодо перших (зовнішніх) – у НБУ вбачають лібералізацію процедури перетину кордону з країнами ЄС, а також спрощення правил працевлаштування у деяких західних державах.

Також у Нацбанку активну міграцію українців, наприклад, до Польщі пов'язують зі зростанням економіки цієї країни. Аналітики зауважують, що це цілком логічна закономірність. Якби зростала економіка нашої держави, то навряд чи громадяни мали б бажання покидати Батьківщину.

Юрій Гаврилечко, аналітик:

"Чтобы увеличить уровень занятости внутри страны, нужно что-то делать, чтобы развивать внутренний рынок, малый и средний бизнес. Для этого необходимо делать противоположное тому, что сейчас делает правительство и Нацбанк. Невозможно использовать противоположные рычаги давления: с одной стороны, придавливать бизнес учетной ставкой и налогами, с другой стороны, увеличивать минимальную зарплату, ожидая, что это приведет к росту благосостояния граждан. Ничего подобного".

Щодо внутрішніх проблем, які посилюють трудову міграцію, Нацрегулятор назвав конфлікт на сході України, макроекономічну кризу, погіршення добробуту наших громадян, а також високий рівень безробіття.

На думку значної кількості експертів, деякі з цих чинників, зокрема економічні, спровоковані діями самого українського уряду та НБУ.

Юрій Гаврилечко, аналітик:

"Когда речь идет о бизнесе и его потребностях, невозможно обвинять бизнесменов, что они чего-то не делают или не предоставляют в отрыве от государственной экономической политики. Несколько дней назад НБУ повышает учетную ставку до 16% с целью обуздать инфляцию. Естественно, что результат будет противоположным по одной простой причине: из-за то ли тотальной глупости, то ли вредоносности деятельности НБУ, такое решение никак не коррелирует с текущей экономической ситуацией в стране, где новые рабочие места могут создаваться исключительно в малом и среднем бизнесе, сфере услуг, которые кредитуются внутри страны. Крупный бизнес не кредитуются внутри страны, ему все равно, какие есть учетные ставки, он не продает в большинстве свою продукцию внутри страны".

За словами фахівців, у таких несприятливих умовах усередині нашої держави частина підприємств закриватимуться або підуть у тінь, де вже, за підрахунками аналітиків, перебуває щонайменше 50% економіки.

Юрій Гаврилечко, аналітик:

"А часть – благополучно со всеми своими ресурсами, а за частую и сотрудниками, переедет через ближайшую границу (восточную или западную), откроет предприятие там".

Нагадаємо, що міністр соцполітики Андрій Рева нещодавно заявив про необхідність підвищувати соціальні стандарти і виплати, щоб зупинити відтік кадрів з України. Водночас європейські країни не приховують, що охоче чекають наших спеціалістів у себе. Так, голова правління нацбанку Польщі Адам Глапінський заявив, що українська робоча сила там вкрай потрібна для збереження економічного зростання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram