Батьківські комітети стали засобом збирання грошей, - опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

Днями у ЗМІ поширилась інформація про те, що МОН ліквідували батьківські комітети у школах. Та урядовці спростували інформацію та заявили, що планують розробляти новий закон "Про середню освіту".

Журналісти NewsNetwork поцікавились думкою жителів та гостей столиці, запитавши: "Чи потрібні в школах батьківські комітети?"

І ось які відповіді ми отримали.

Людмила, жителька Києва:

"Потрібні. Ну контролювати ж треба ситуацію, яка складається в школі. Без батьків ніяк. Ну як завжди гроші збирають. Хотілося б, що у країні ситуація була іншою. Це мінус, я вважаю".

Світлана, жителька Києва:

"Ну потрібні. Вони взагалі завжди були потрібні. А хто ще, як не батьки, відстоювати інтереси своїх дітей".

Наталя, жителька Києва:

"Родители дополнительно контролируют весь процесс. Дети всегда требуют большого внимания. То, что могут упустить преподаватели, никогда не упустят родители. Они в первую очередь в большей степени заинтересованы в этом. Организовывают и группы в Viber, и обмениваются заданиями домашними, у кого и что нужно "подтянуть". Этим пользуются все, и я всегда это приветствую".

Ігор, житель Києва:

"Наверно, нужны родительские комитеты. А почему? Потому что решать вопросы какие-то приходиться, касающиеся занятий, досуга детей. Как-то решать это нужно, совместно".

Аліса, жителька Києва:

"Саме батьківський комітет є представником від імені дітей. Також я знаю, що є дуже багато батьків, які не мають часу чи бажання приділяти увагу якимось організаційним питанням щодо навчання дітей, їх позакласного розвитку. Всю відповідальність за це беруть інші батьки, які більш амбіційні в цьому питанні. Вони вступають до цих батьківських комітетів. І, наскільки я знаю, зараз навіть школи не беруть на себе організацію дитячих виїздів на екскурсії і тому подібне. Цим всім займаються батьківські комітети".

Павло, житель Києва:

"Я думаю, що потрібні. Тому що вони можуть вирішувати, що потрібно дітям, а що не потрібно"

Ірина, жителька Києва:

"Мабуть, 50 на 50. Чому? Тому що бувають моменти, коли дитина з кимось не полагодила, побилась. Має класний керівник запросити батьків і розібратися. Але згодна, що останнім часом батьківські комітети – це збирання грошей. Не всі батьки можуть здати ті гроші, і тому зараз дуже важко".

Євгенія, жителька Києва:

"Спорный вопрос. Однозначно ответить не могу. Потому что многие рады тому, что есть родительский комитет. Опять-таки, человеческий фактор. Иногда в комитет попадают порядочные люди, иногда не очень ".

Тетяна Костянтинівна, жителька Києва:

"Ну то, что показывают то, что там практически идет обеспечение преподавателей за счет родительских комитетов, то я считаю, что это недопустимые вещи. Смотря каким образом используются ресурсы. В основном они направлены для поддержки преподавателей".

Альона, журналіст:

"Як бачимо, думки в опитаних різні. Якщо брати до уваги досвід інших європейських країн, батьківське самоврядування у школах потрібне. Та чи ефективне воно в Україні таке, яким є зараз? І чи стануть позитивними зміни в законодавстві про середню освіту?"

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram