Генпрокуратура хоче забрати заставу Гужви
Загрузка плеера...

Генеральна прокуратура хоче, щоб заставу Ігоря Гужви зарахували у дохід держави. У відомстві пояснили, що головний редактор інтернет-видання "Страна.ua" свідомо затягував розгляд кримінального провадження проти нього. Так, журналіст не з'являвся на виклики слідчих, пояснюючи це поганим самопочуттям. "Прикриваючись" медичними довідками, головред заблокував обрання додаткових запобіжних заходів.

Генпрокуратура розслідує два кримінальних провадження проти Гужви. Це вимагання грошей і ухиляння від сплати податків. На час слідства у обох справах суд вирішив відпустити журналіста під заставу, загальний обсяг внесених коштів – понад 1,5 млн грн. Окрім клопотання про зарахування застави у дохід держави прокурори підготували звернення про зміну запобіжного заходу, обраного Гужві, на більш суворий. Правоохоронці додали, що сьогодні продовжує діяти раніше обраний журналісту запобіжний захід. Він передбачає, зокрема, що підозрюваний повинен був здати паспорти для виїзду за кордон.

Нагадаємо, влітку правоохоронці провели обушки у редакції "Страни.ua". Тоді в ГПУ заявили, що головний редактор видання вимагав 10 тис. дол. за нерозміщення компромату на нардепа від "Радикальної партії".

31 січня стало відомо, Гужва виїхав до Австрії і попросив там політичного притулку. У Генпрокуратурі України заявили, що готові просити про екстрадицію журналіста.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram