Чинна влада уже готується до битви за електорат
Загрузка плеера...

Створення Антикорупційного суду в Україні не за горами, вважають експерти. А все тому, що наразі жодної небезпеки для чинної влади він не несе. Загалом найближчим часом українцям варто готуватися до реалізації урядом та парламентом першої хвилі рішень – так званий пакет МВФ.

Руслан Бортнік, політолог:

"Я очікую схвалення закону про Антикорупційний суд. Він уже нічим не загрожує владі. Адже перше рішення він зможе ухвалити не раніше дати виборів. Тобто на електоральну кампанію він не вплине при будь-якому сценарію. Ми про це говоримо обмежено, у контексті Антикорупційного суду, підвищення ціни на газ, іноді говоримо про приватизацію, рідше про вільний обіг землі. Насправді у МВФ, ЄБРР, Світового банку назбиралося понад 30 вимог, які треба реалізувати в українському законодавстві. Ці вимоги у значній мірі будуть локомотивом і райдером для роботи Верховної Ради".

Як пояснюють політологи, без реалізації цього пакету буде просто неможливо отримати фінансову підтримку Заходу у вигляді чергового траншу. Проте, кажуть експерти, за усіма такими вимогами і пропозиціями наших міжнародних партнерів приховується ще одна мета: визначитися, кого підтримувати на виборах 2019-го року в Україні.

Руслан Бортнік, політолог:

"Другим райдером буде те, що наш прем'єр-міністр назвав весною реформ. Думаю, швидше можемо говорити про зиму реформ. Адже це останній період, коли прем'єр-міністр зможе активно піаритися на певних рішеннях уряду. Далі це перейде або до кандидата у президенти від влади, або у нас буде інший прем'єр-міністр. 35 законопроектів, які уряд оприлюднив, надзвичайно резонансні, починаючи від створення державної служби розслідувань, закінчуючи переформатуванням на митниці, приватизація, економічна взаємодія між центральними і регіональними органами влади – це надзвичайно резонансний пакет. Він у значній мірі буде визначати діяльність парламенту".

Проте чинна влада наразі слабка і у кадровому аспекті. Якщо вона хоче виглядати ефективною в очах електорату, і звісно, наших західних партнерів, то кадрове питання треба вирішити до виборів. На думку експертів, це вимагатиме певних домовленостей між ключовими гравцями на українській політичній арені.

Руслан Бортнік, політолог:

"Ми бачимо, що в уряді та центральних органах виконавчої влади сьогодні понад 40 вакансій, починаючи від 3 міністрів і голови ДФС, який важливіший ніж половина нашого уряду, закінчуючи вакансіями у ЦВК, на державних підприємствах, аудитор, уповноважений з прав людини. Майже у будь-якому органі центральної виконавчої влади є вакансія заступника і навіть керівника".

Як бачимо, порядок денний і парламенту, і уряду доволі насичений. На переконання політологів, у прийнятті важливих рішень і призначенні на ключові посади влада керуватиметься у тому числі і бажанням отримати симпатії виборців. Однак, за результатами останніх соціологічних опитувань, поки більше половини українців не знають, за кого голосуватимуть у 2019 році.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram