Рівень свободи слова свідчить про стан демократії в Україні, - expert view
Загрузка плеера...

1 лютого в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – заслужений юрист України Марина Ставнійчук, яка в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork дала свою оцінку щодо свободи слова в Україні. На думку юриста, якщо ми хочемо будувати демократичну державу, то Президенту України варто відновити рівень свободи слова, який сьогодні потрібен суспільству.

Марина Ставнійчук, Заслужений юрист України:

"Кожного разу, коли Президент України Петро Порошенко робить заяви щодо безпрецедентної якості та кількості реформ в Україні, щодо безпрецедентних можливостей для українських громадян, пов’язаних з європейською інтеграцією та свободою слова, я, як і кожен громадянин України дуже хотіла б йому вірити. Реальні справи не відповідають ні позиції, ні словам гаранта Конституції України та теперішнього Президента Петра Порошенка. Мене давно турбує низький, якщо не сказати зовсім відсутній рівень свободи слова, тому що це є серйозним маркером розвитку та стану демократії в Україні. Усі тенденції, пов’язані з суспільним та державним розвитком за останні роки, свідчать про те, що в країні формується авторитарний режим, атмосфера нетерпимості та нетолерантності.

У зв’язку з цим відповідним чином поводиться держава, що проявляється у діях правоохоронної системи щодо громадян України, а якщо говорити про свободу слова, то це проявляється по відношенню і до представників ЗМІ. Всім відомий приклад каналу Савіка Шустера, коли були створені умови для неможливості працювати цьому журналісту та його команді в Україні. Всім відомі обставини, які є з каналом ZIK та 112, а тепер з журналістами, які очолюють відповідні опозиційні або напівопозиційні видання в Україні. Тому Президенту України варто звернути особливу увагу на ці питання та спробувати відновити той рівень свободи слова, який сьогодні потрібен суспільству, якщо ми хочемо будувати демократичну державу, а не запевняти українських громадян у тому, чого не існує в нашій державі".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram