МВФ хоче підняти тарифи і притримати зарплати
Загрузка плеера...

У Міжнародному валютному фонді вкотре нагадали Україні про взяті на себе зобов'язання. Голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив, що принциповим для партнерів є питання тарифів і створення антикорупційного суду. Без цього донори не хочуть завершувати четвертий перегляд програми розширеного фінансування.

Партнери пояснили, чому Україна має підвищити ціни на газ до ринкового рівня. Це, за словами експертів, ліквідує штучний розподіл енергоринку на тих, хто працює з промисловими споживачами і тих, хто забезпечує потреби населення. Відзначимо, що національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" також виступає за скасування пільгових цін на паливо. Все це може призвести до підвищення тарифів на опалення, електроенергію та на гарячу воду.

Міжнародний валютний фонд хоче не лише підвищити тарифи в Україні, а й сповільнити зростання доходів українців. Йоста Люнгман вважає, що непродумане збільшення виплат може зашкодити стабільності економіки. При збільшенні виплат слід орієнтуватись на рівень продуктивності праці.

Відзначимо, наприкінці минулого року Президент України Петро Порошенко заявив, що хоче встановити мінімальну зарплату в Україні на рівні 4100 грн. Зараз мінімалка складає 3723 грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram