Сенат Польщі пішов проти України та Ізраїлю
Загрузка плеера...

Верхня палата польського парламенту без жодних поправок підтримала ухвалений Сеймом закон про інститут національної пам’яті, що містить вкрай суперечливі положення, здатні погіршити відносини Польщі з іншими державами. Зокрема, йдеться про криміналізацію пропаганди так званої "бандерівської ідеології" та заборону використовувати термін "польські табори смерті", що може сприяти фальсифікації фактів про Голокост.

Опозиційні сенатори називали законопроект невдалим та закликали переглянути його, аби уникнути міжнародного скандалу. Проте провладна партія "Право і справедливість" наполягла на тому, щоб документ потрапив на стіл до президента у незмінному вигляді. Дискусія затягнулася до пізньої ночі. Зрештою, 57 депутатів натиснули зелені кнопки, в той час як проти висловилися 23 члени Сенату.

Зазначимо, що напередодні голосування до критичних зауважень з боку міністерств закордонних справ України та Ізраїлю долучився Державний департамент Сполучених Штатів Америки. У Вашингтоні занепокоєні наслідками, які може мати закон для встановлення історичної правди та дружніх взаємин між Польщею та іншими державами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram