Здорожчання ліків б’є по кишенях людей, - опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

За підрахунками деяких експертів, минулого року ліки здорожчали на 20%. Очікується, що цього року ціна зросте ще на 20-25%. А що кажуть кияни, чи б’є їм по кишенях це здорожчання?

Журналісти NewsNetwork поцікавились думкою жителів та гостей столиці, запитавши: "Чи відчули Ви здорожчання ліків?"

І ось які відповіді ми отримали.

Віктор Петрович, житель Києва:

"Ось зараз біжу, треба викинути 350 гривень. А раніше було 240. А зараз уже 300. Ось вам буквально за два тижні і здорожчали ліки. Ось в основному я беру сердечні, для стабілізації тиску і все таке. Подорожчало. А що ти зробиш? Відкриваю гаманець, трошки очі не бачать… Відкриваю гаманець, а там немає нічого в гаманці, бо пенсія мала. І ту ще затримують. Уже п’ять років мені не можуть виплатити пенсію по Чорнобилю ".

Інна, жителька Києва:

"Ну на гривень 20-30 зросли ціни. Інгалятори а таке подібне. А так…виживаємо".

Зоя, жителька Києва:

"Відчула, дуже відчула. Адже у мене декілька хронічних захворювань і як зараз вижити на пенсію? Просто заплатити за ліки, за комуналку – я не знаю… Ось наприклад я антидіабетичні препарати приймаю. Коли в 13-му році я купувала препарат за 60-70 гривень, зараз він уже всі 180. Куди ми йдемо? Сказати дуже важко. Це по-перше. По-друге, ця програма їхня безкоштовних ліків, чи за які там доплачують. Я не знаю як де, але я наприклад ні в грудні не отримала, ні в січні. Адже наша адміністрація не заключила договір з аптеками. Так що жити все краще і краще".

Людмила Олексіївна, жителька Києва:

"Помітила. Я чоловіку купую ліки. Подорожчали. На відсотків, мабуть, 10 точно".

Валерій, житель Києва:

"Таблетки нельзя купить, ничего нельзя купить".

Андрій, житель Києва:

"Я просто фінансист. І з точки зору того, як ми досліджували ринок, то фармацевтичний ринок є одним із найбільших ринків України, який отримує прибуток. І прибутки збільшились в прогресивному відношенні до минулих років. Це пов’язано із доларом. Із інфляцією гривні та курсом долара".

Володимир, житель Києва:

"Я розумію, що воно все дорожчає. Але стараюсь не користуватись такою послугою держави та фармацевтів".

Валерій, житель Києва:

"Какое лекарство не купи, все они немножко постоянно дорожают. Потому что мне приходиться покупать лекарство постоянно в силу возраста и заболеваний. Я в этом абсолютно уверен и знаю по факту тех лекарств, которые я преобретаю постоянно. Потому что тремя видами лекарств я пользуюсь постоянно на протяжении жизни. Ну в общем, тяжело. Если б дети не помогали, то с этим нельзя справиться… С пенсией, которую получаешь".

Неля Іллівна, жителька Києва:

"На протязі періоду трьох-чотирьох років вони регулярно підіймаються в ціні. І майже всі. Що не береш, все дорожчає. Дорожчають ліки серцево-судинні, порушення кровообігу, це то що я купляю. Дуже дорогі. Для хрящів. Це на місяць 360 гривень. Це такі ціни, що для пенсіонера із пенсією 2-2,5 тисячі це просто недоступно. На сьогоднішній день для пенсіонерів крик душі – це медикаменти. Ну а за харчування я взагалі мовчу, адже береш те, що можеш. А ліки мусиш купувати, щоб жити. Тому що без них ніяк".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram