Прибалти "дотиснули": Кабмін змінив "список офшорів"
Загрузка плеера...

Кабінет міністрів виключив п'ять країн з так званого списку офшорів. Насправді йдеться про держави, операції з резидентами яких визнано контрольованими з метою трансферного ціноутворення. У кабміні пояснювали, що контроль має запобігати оборудкам з метою ухилення від оподаткування.

Відповідний перелік країн було затверджено наприкінці грудня, а вже за кілька тижнів з'явилась реакція зарубіжних партнерів. Першою про своє обурення заявила Естонія, яка потрапила до переліку через нульову ставку податку на нерозподілений прибуток. Згодом офіційну ноту Україні вручила Латвія, яка теж опинилася у списку сумнівних країн через нульову ставку на реінвестований прибуток. Обидві країни заявили, що Україна не розібралась у її податковій системі, адже оподаткування відбувається на інших ланках. Попри пояснення з боку прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Естонія пообіцяли підготувати офіційну нот у протесту.

Зрештою, Рига і Таллін добились свого. Кабмін викреслив з переліку не лише Латвію та Естонію, а й Грузію, Угорщину та Мальту. Зараз до списку "ризикових" країн входять 80 держав.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram