Українці стали частіше їздити напідпитку
Загрузка плеера...

У 2017 році в Україні було зафіксовано понад 114 тисяч випадків їзди у стані алкогольного сп’яніння. Показник майже на 25% більший, порівняно із 2016-м. Таку статистику надав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції

У нас дуже багато водіїв, які фактично сідають напідпитку. Вони сідають на кермо і розраховують, що якщо я буду їхати рівненько, то на мене не звернуть увагу і мене не зупинять. Тобто, легковажно розраховують на уникнення відповідальності.

Співробітник Нацполіції розповів, що в Україні посилили відповідальність за їзду напідпитку. Приміром, якщо водій попався нетверезий за кермом вперше, він на рік може забути про права. А також, на нього накладуть штраф у 10 200 грн.

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції

"Така висока відповідальність, яка була введена і кількість тих правопорушень, які ми зафіксували свідчить про те, що навіть попри введення такого підвищеного рівня відповідальності не має необхідного і бажаного ефекту для нас саме у зменшенні кількості даного виду правопорушення".

Патрульний наголосив, що в країні варто впровадити механізм перевірки водіїв на стан алкогольного сп’яніння.

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції

"Це саме зупинка транспортного засобу з метою проведення перевірки на стан сп’яніння. Ми бачимо в Польщі, в Скандинавських, в інших країнах, коли зупиняється або весь потік транспортних засобів, або вибірково, щоб провести правову процедуру огляду на стан сп’яніння".

Раніше повідомлялось, що минулого року сталося понад 160 тисяч дорожньо-транспортних пригод. На дорогах країни загинули близько 3,5 тисяч людей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram