Працівники будинків для літніх людей почали страйк
Загрузка плеера...

У Франції почали страйкувати працівники будинків для літніх людей. Акція проходить по всій країні. Люди вимагають від влади більше грошей для того, щоб належним чином доглядати за мешканцями цих будинків.

Страйк проходить за ініціативи профспілок та за підтримки асоціації голів будинків для людей похилого віку й кількох асоціацій пенсіонерів.

Учасники акції розповіли, що вони вже декілька місяців вимагають збільшення фінансування та найму нових працівників. Та поки що, за їх словами, явної підтримки з боку держави немає.

За тиждень до страйку міністр охорони здоров’я Франції пообіцяла виділити ще 50 мільйонів євро для закладів, які наразі переживають фінансові труднощі. Однак, профспілки стверджують, що цих грошей недостатньо.

У місцевих ЗМІ зазначили, що протягом останніх 10 років у Франції вдвічі збільшили видатки на будинки для літніх людей. Якщо на початку 2000-х з державного бюджету виділяли 5 мільярдів євро на рік, зараз сума зросла до 10 мільярдів євро.

Водночас у країні неухильно зростає кількістю людей похилого віку. Наразі у Франції у відповідних закладах проживає 750 тисяч осіб. Установи заповнені на 95%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram